למה לקנות רק בגד ים איכותי? רמז: כי את המחיר של הזול עלול לגבות ממך מחיר כבד מדי - Morena

למה לקנות רק בגד ים איכותי? רמז: כי את המחיר של הזול עלול לגבות ממך מחיר כבד מדי

באינטרנט מסתובבים סיפורי אימה על נשים שבגד הים שלהן נפרם בעודן במים, נעשה שקוף בשנייה שנכנסו למים, וכלל לא מילא את ייעודו, שהוא לכסות את המינימום שהוא נדרש לכסות. אין ספק שזה לא נעים לצאת מהמים ולגלות שהחזה שלך חשוף, כי הקשירה של החזייה לא החזיקה, או להיתקל במבטי התדהמה והצחוק של אנשים, כאשר את נאלצת לעבור מולם בבגד ים שקוף לחלוטין.

ויש גם סיפור שמסתובב באינטרנט על אישיות מפורסמת שאותגרה בתוכנית טלוויזיה לפשוט את בגדיה. היא פשטה אותם, ונשארה בבגד ים ביקיני. אבל התחתון של הביקיני הוחזק בשרוך בלבד, והיא התירה אותו בטעות כאשר היא פשטה את מכנסיה. התוצאה הייתה לא נעימה כלל, בלשון המעטה. השרוך נפתח והתחתון נפל, בשידור בטלוויזיה.

לכן כל כך חשוב שבגד הים שאת רוכשת יהיה איכותי. 

צבע שאינו דוהה ואינו נעשה שקוף

האיכות מתבטאת, בין היתר, בצבע הבד. הצבע צריך להחזיק לאורך זמן. אסור שידהה בשעות הרבות בשמש וישנה את צבעו. הוא צריך לשרוד את המגע עם הכלור שבמי הבריכות ואת מלח הים, ובטח ובטח שאסור שייעשה שקוף במגע עם מים. בגד ים איכותי הוא כזה שצבעו נשמר חי, גם אחרי שנים של שימוש. רוצים לחזור אליו עונה אחרי עונה, כי הוא נשאר כפי שהיה כאשר קנינו אותו. 

בד איכותי

לאיכות הבד חשיבות רבה. הבד צריך להיות עמיד וחזק, שלא ייקרע ולא יתכווץ, ויכסה את מה שהוא נדרש לכסות. הוא צריך להיות גם גמיש מספיק, להחזיק את מה שצריך, אבל בלי ללחוץ או להציק. הוא צריך להיות נעים על הגוף, ולהישאר נעים למגע גם כאשר הוא נרטב. גם הבד החיצוני וגם הבטנה של בגד הים, צריכים לענות על הדרישות האלה. 

תפירה טובה

בד באיכות טובה שצבעו עמיד, יהיה חסר תועלת אם התפירה תהיה גרועה. אם התפרים נפרמים והחוטים נקרעים, אין משמעות לאיכות הבד ולצבע שלו. לכן צריך לוודא שהתפרים בבגד הים חזקים, כך שיחזיקו מעמד גם בגלים עזים. שלא ייקרעו או ייפרמו. איכות התפרים נובעת מהקפדה על תפירה איכותית, מחוטים עמידים ומתפירה מדויקת. אלו דברים שאפשר לראות בעין, כאשר הופכים את בגד הים ומסתכלים על התפרים בחלקו הפנימי, וגם בתפרים החיצוניים ובמכפלות.

בטנה

קודם כתבתי על איכות בד הבטנה, אבל כאן אסביר את הצורך בבטנה. היא נחוצה ולו רק כדי למנוע חשש שבגד הים יהפוך לשקוף, ולמנוע כל אי נעימות שעלולה להיגרם מכך. היא גם מונעת את החשש מכך שתפר כלשהו ייפרם ותמצאי את עצמך חשופה לעיני כול. רוב הסיכויים שאם תפר כלשהו ייפרם, זה יקרה בשכבה אחת בלבד, ואת תישארי מכוסה ומוגנת. ובטנה גם שומרת על ההגיינה של האיברים האינטימיים ומונעת כניסת חול.

גזרה

התאונה שתיארתי למעלה הייתה נמנעת אם התחתון של בגד הים לא היה מחזיק על שרוך אחד בלבד. אם השרוך היה משמש לקישוט בלבד, שום אסון לא קורה. כך גם חזייה שנסמכת על קשירה בלבד. השרוכים עלולים להיפתח בגלים חזקים בים. החלק העליון של בגד הים צריך להחזיק בפני עצמו, עם רצועות תפורות, בסגנון גופייה או מוצלבות מאחורה. ובכל מקרה, אם את מעדיפה שרוכים, אז לוודא שהקשירה הדוקה ולא נפרמת.

בגד ים איכותי מחזיק לאורך זמן, מחטב את הגוף, מחזיק את החזה, אינו דוהה, אינו נפרם ואינו נקרע. הוא יישמר במצבו המקורי במשך זמן כה רב, עד שבסוף תרגישי שכבר חרשת עליו מספיק, והגיע הזמן להתפנק בבגד ים נוסף, רק כי מגיע לך...

חזרי לבלוג בגדי ים