בגד ים ספורט אלגנט - יפה לך - Morena

בגד ים ספורט אלגנט - יפה לך

אם את עוסקת הרבה בספורט ימי, שחיינית מקצועית, גולשת או צוללת, את כבר יודעת עד כמה חשוב שבגד הים שאת לובשת יהיה לא רק יפה, אלא גם נוח ויענה על הצרכים שלך. למי שנמצאת פחות במים, אבל רוצה להיכנס אליהם יותר, אביא כאן ארבעה דגשים חשובים לבחירת בגד ים מליין מורנה לשחייה ולספורט ימי.

כלל ראשון: נשאר על הגוף

הדגש הראשון הוא שבגד הים צריך לכסות את מה שהוא נדרש לכסות. זה אולי נשמע ברור מאליו, אבל אם תלבשי חזיית ביקיני או תחתון ביקיני שקשורים בשרוך בלבד, את עלולה למצוא את עצמך במצב לא נעים. את לא רוצה שהשרוכים ייפתחו בגל חזק או כאשר תתני מכה חזקה בקיר הבריכה. 

עדיף לבחור בגדי ים שלמים עם כתפיות מוצלבות מאחור, שמחזיקות את החזה היטב ולא נפתחות. כתפיות מתכווננות יסייעו לך לשמור על החזה בתוך חזיית בגד הים. מומלץ לבחור בגד ים עם כתפיות עבות. הן נוחות יותר מכתפיות דקות, והתנועה איתן משוחררת יותר.

לבעלות חזה גדול מומלץ לבחור בגד ים בגזרת קולר. גזרה כזו מחזיקה את החזה היטב, אך צריך לקחת בחשבון שהיא פחות נוחה על הצוואר. לכן כשאת בוחרת בגד ים, כדאי לך ללכת איתו קצת ולהרגיש איך הוא יושב לך על הגוף. לוודא שאינו מגביל אותך בתנועה ושאת יכולה לשחות, לגלוש ולצלול בנוחות וללא הגבלה.

כלל שני: נוח! נוח! נוח!

וזהו הדגש השני. בגד הים צריך להיות נוח, גמיש ואלסטי מספיק, כך שהוא יאפשר תנועה חופשית. אבל שבשום פנים ואופן הוא לא יחליק ולא יחשוף חלקים שאינך רוצה שייחשפו לעין כול. את רוצה שהידיים שלך יהיו חופשיות והרגליים משוחררות. ומן הסתם אינך רוצה כל הזמן להרים את החזייה או לחזק את הקשירה שלה, ובטח שאינך רוצה להחזיק ולהרים כל הזמן את החלק התחתון של בגד הים.

לכן גם אם את מעדיפה בגד ים בגזרת שני חלקים, עדיף שתבחרי תחתון בגזרה גבוה. כזה שיושב טוב על המותניים, מחטב אותם ואינו מחליק. מכנסונים הם פתרון מצוין גם כן. הם מחטבים, מכסים יותר ויש סיכוי שתרגישי בהם ביטחון רב יותר.

כלל שלישי: לא להישאר רטובה

דגש חשוב נוסף הוא שבגד הים צריך להתייבש במהירות, והסיבה לכך היא היגיינית ובריאותית. משום שאם את מבלה הרבה זמן במים, את לובשת זמן רב בגד רטוב צמוד לגופך. ולחות ורטיבות בכלל, ובגד ים רטוב בפרט, הם מתכון לפטרייה וגינלית או לדלקת בנרתיק. 

פטריות אוהבות סביבה לחה, ובגד ים עשוי מבד סינתטי ואינו מאפשר לאזור להתאוורר. בטח ובטח כשבגד הים נשאר רטוב. לכן כדי לחסוך לעצמך את הסבל, כדאי לך להחליף לבגד יבש כשאת יוצאת מהמים, ובכל מקרה להשתדל לבחור בגד ים מבד שמתייבש במהירות. 

  • מסמך
  • Paragraph

כלל רביעי: ליהנות מהמים - אך להיזהר מהשמש

דגש אחרון, שאסור להקל בו ראש, הוא הצורך בהגנה משמש. אם את עוסקת בספורט ימי, את נמצאת שעות רבות בשמש הקופחת. לכן חשוב מאוד שבגד הים גם יגן עלייך מפני השמש. מן הסתם לא תלבשי חליפת צלילה, אבל כיום ישנם בגדי ים עם שרוולים ארוכים, שמגנים על הזרועות מפני השמש, ובגדי ים עם מסנן קרינה. ובאופן כללי בגדי ים שלמים וטנקיני של תחתון וגופייה מגנים על הגוף יותר מביקיני בגזרה ברזילאית. 

אפשרות נוספת היא לבחור בגד ים שנוח ללבוש מעליו חולצה קצרה ומכנסיים, וכך להגן על הגוף כאשר נמצאים מחוץ למים. מחוץ למים תגני על עצמך מהשמש, ובמים תהיי בבגד ים נוח, אלסטי שמחטב את הגוף השומר ששום איבר לא יחליק ולא יברח ממנו.

חזרי לבלוג בגדי ים