סגנונות ודגמים של בגדי ים - Morena

סגנונות ודגמים של בגדי ים

מה ההבדל בין SWIMSUIT ל SWIMWEAR? מה ההבדל בין הסגנונות השונים? מה זה ONEPIECE ומה ההבדל מבגד ים שלם? מורנה בגדי ים מעוצבים מתאימה לך את בגד הים המושלם בשבילך. 

בגד ים ביקיני

ביקיני הוא בדרך כלל בגד ים לנשים משני חלקים ובו שני משולשי בד מעל המכסים את שדי האישה, בדומה לחזייה, ושני משולשי בד בחלק התחתון: החלק הקדמי המכסה את האגן אך חושף את הטבור, ואת הגב. מכסה את הישבן.

בגדי ים שלמים

בגד ים שלם - מתייחס לרוב לבגדי ים שלובשות נשים ונערות כאשר שוחים בים או בבריכת שחייה, משחקים פולו מים, או לכל פעילות בשמש, כגון רחצה בשמש. כיום בגד הים השלם הוא בדרך כלל בגד צמוד לעור המכסה את פלג הגוף העליון, למעט אולי הגב או החזה העליון. לפני הפופולריות של בגד הים המורכב משני חלקים, ואז הביקיני, כמעט כל בגדי הים של הנשים כיסו לחלוטין את פלג הגוף העליון של הלובש, וגם גברים לבשו בגדי ים דומים. בעוד שהביקיני מצא יותר ויותר קבלה פופולרית מאז שנות ה -60, בגד הים החלק אחד שמר על מקום בחופים עד היום. הסוג הנפוץ ביותר של בגד ים שלם הוא המאיו (מונח שבדרך כלל לא משתמשים בו יותר) או tank suit, הדומה לבגד גוף או בגד גוף ללא שרוולים. ישנן גרסאות של בגדי ים שלמים, כולל סגנונות של צווארון צווארון ובגדי ים קדמיים עם צלילה, כמו גם סגנונות מעטפת ("עודף") ובנדו. חליפת הבייגלה היא סגנון אחר לבגד הים החלק. לאחרונה, בגדי ים אתלטיים השתמשו במגוון סגנונות רצועות כתף חדשים, כולל סגנונות ה- racerback, fastback ו- flyback, אשר בחלקם שימשו גם ללבוש אתלטי אחר. עוד חידוש אחרון בבגדי ים השלמים הוא עור הגוף, הדומה באופן שטחי לחליפה או חליפת צלילה. אף על פי שאלה מכסים את כל פלג הגוף העליון, הזרועות והרגליים, תפקידם אינו צניעות, אלא הפחתת חיכוך במים עבור שחיינים מקצועיים. המשטחים שלהם עשויים מבדים טכניים בעלי מרקם אשר תוכננו לחתוך במים באותו אופן כמו דגים או עור כריש.

בגדי ים במידות גדולות

אין הגדרה אוניברסאלית לבגדי ים במידות גדולות - פלאס סייז מה שנקרא, וזה מונח הגורם לעיתים קרובות לבלבול. לדוגמא, מילון אוקספורד מגדיר מידות גדולות - Plus Size -  כביגוד לנשים "בגודל גדול מהטווח הרגיל". כפי שתראה להלן, לעומת זאת, נשים "רגילות" (רוב הנשים) לובשות בגדים שנחשבים בתעשיית האופנה כמידות גדולות. לכן, הם לא בהכרח גדולים מ"הטווח הנורמלי ". זה, כמובן, מעלה את השאלות: מה נורמלי ומי מחליט איך נראה נורמלי? הגדרה טובה יותר היא שאופנה ובגדי ים במידות גדולות הם בגדים לנשים הגדולות יותר מהנשים שתעשיית האופנה המסורתית מתמקדת בהן בדרך כלל.

בגד ים טנקיני

הטנקיני הוא בגד ים המשלב גופייה, בעיקר עשויה סטרץ 'וכותנה או לייקרה וניילון, ותחתית ביקיני שהוצגה בסוף שנות התשעים. סוג זה של בגדי ים נחשב בעיני חלקם כמספק צניעות קרובה יותר לחליפה מקשה אחת עם הנוחות של חליפה דו חלקית, שכן אין צורך להסיר את החליפה כולה על מנת להשתמש בשירותים. Tankinis מגיעים במגוון סגנונות, צבעים וצורות, חלקם כוללים תכונות כגון חזיות פוש-אפ משולבות. זה פופולרי במיוחד כבגדי חוף לילדים, ותלבושת אתלטית מספיק טובים לטריאתלון. לדברי קתרין בטס, מנהלת חדשות האופנה של ווג, בגדי הספורט האמפיביים האלה לחול או ים מאפשרים למשתמשים לעשות רפטינג, לשחק כדורעף ולשחות בלי לדאוג לאבד את צמרתם. גופיה מורכבת מחולצה ללא שרוולים עם צוואר נמוך ורצועות כתף מתכווננות המשתנות ברוחב ובסגנון. זה נקרא על שם חליפות טנקים, תחפושות רחצה מקשה אחת משנות העשרים של המאה העשרים לבושות בטנקים או בבריכות שחייה. הבגד העליון נלבש על ידי גברים או נשים, ומגוון גדול יותר של דגמים זמין לנשים. אצל גברים משתמשים בדרך כלל כתחתונים.

שמלות ובגדי חוף

לאורך ההיסטוריה של בגדי הים ובגדי החוף ניתן לראות שינויים רבים בסגנונות בגדי הים של גברים ונשים. השינויים בבגדי הים ובבגדי החוף היו לאורך זמן ובין תרבויות, ונוגעת בגישה החברתית, הדתית והמשפטית לבריכת שחייה ובגדי ים.

בעת העתיקה הקלאסית וברוב התרבויות, השחייה הייתה בעירום או שהשחיין היה פשוט מתפשט לתחתונים שלהם. בתקופת הרנסנס, השחייה הופלה מאוד, ועד למאה ה -18 נחשבה שחייה כמוסרית מפוקפקת, והיה עליה להיות מוצדקת מטעמי בריאות. בעידן הוויקטוריאני בגדי הים היו בסגנון לבוש חיצוני של אז, שהיו מסורבלים ואף מסוכנים במים, במיוחד במקרה של בגדי ים בסגנון שמלה לנשים. מאז תחילת המאה ה -20, נחשבה שחייה כפעילות פנאי לגיטימית או בילוי ובגדים המיוצרים במיוחד לשחייה הפכו לנורמה. מאז, בגדי הים נעשו יותר ויותר מצומצמים ומתאימים לצורה של גוף האדם, למרות התנגדותם של גורמים שמרניים בקהילה והקמפיינים המוסריים, והשימוש בחומרי הייטק נעשה נפוץ יותר.

בגדי ים לילדים ובגדי ים לנערות

בגדי ים לילדים ובגדי ים לנערות עברו דרך ארוכה והמון שינוייםבעשור האחרון, וכעת בגדי ים איכותיים מיועדים להחזיק מעמד. ילדים ממשיכים להשתכשך על קו החוף ולבנות טירות חול קסומות, אבל עכשיו בבגד ים עם קצת יותר מחשבה מאחוריהם. החל מקווים קלאסיים, לגימורים יפים ונגיעות מודרניות, חברות בגדי ים אפילו מעצבות בגדי ים כאשר הילדים, ובגד הים המושלם לנערה במחשבתם. עם תשומת לב יסודית לפרטים, ילדים יכולים להתיז ולשחק בלבוש ים נוח ופרקטי, עם הדפסים בהתאמה אישית שנשטפים ונלבשים היטב. הזמן אולי עבר, בדים ועיצובים השתנו, אבל דבר אחד נשאר זהה; במים, בחוף הים או ליד הבריכה - ילדים עדיין משחקים, צוחקים ומגלים את שמחת הגלים.
חזרי לבלוג בגדי ים