הביקיני שלך - לאהוב אותו - ההיסטוריה של הביקיני - Morena

הביקיני שלך - לאהוב אותו - ההיסטוריה של הביקיני

ההיסטוריה של בגדי הים והביקיני תפתיע אתכן: מוכנות רחצה, משטרת הביקיני והשמלות הויקטוריאניות שלבשו כבגדי ים במשך עשרות שנים. ההיסטוריה של הביקיני שלך אולי תפתיע אותך... ואולי יעשה לך חשק להתחדש בבגד ים ביקיני מושלם בשבילך!

 כאשר חום הקיץ מגיע במלוא עוצמתו, אנשים בכל רחבי העולם, נוהרים למקום בו יכולו להשתכשך במים צוננים. הנטייה לרוץ לים או לבריכה כאשר מתחיל להיות חם, אינה ייחודית לזמן, תקופה או מדינה, אך מה שאנחנו לובשים (או לא!) בהחלט בהחלט משתנה כל הזמן. משמלות מלאות ובגדי ים שלמים שמכסים כל פיסת עור חשופה, וכלה בביקיני-פצפון או אביזרים משונים המכונים "מכונות רחצה" - אנחנו בטוחים שאת תאהבי את ההיסטוריה של בגדי הים לנשים.  ההיסטוריה של בגדי הים לנשים מתחילה בבגד פשוט המכונה חליפת יום ההולדת - birthday suit. כן כן, הכוונה למה שאתן חושבות, בגד הים הנפוץ עד המאה ה -19, היה עירום מלא. בעוד שנודע שנשים מכסות את עצמן בבגדים הדומים לביקיני המודרני שלנו, אך הבגדים לא היו בגדי ים, והתלבושות לא נועדו לשחייה. למעשה, בגדי הים הומצאו רק באמצע המאה ה -19. יצירתם באה מתוך הכרח; השיפורים האחרונים במערכות הרכבת ובשיטות תחבורה אחרות הפכו את השחייה והליכה לחוף לפעילות פנאי מועדפת, על ידי יותר ויותר אנשים ברחבי העולם. אם הייתן רואות תמונה של נשים לבושות בגדי ים במחצית השנייה של המאה ה -19, כנראה שהייתן מתקשות לזהות את התלבושות שלהן כבגדי ים. התקופה והזמנים של אז, הכתיבו חוקים וקווים מנחים לצורה של בגדי הים. בגדי הים היו דומים יותר לשמלה עם חגורה. אמנם הם לא היו מושכים מבחינה אסתטית, אך בגדי הים הגשימו את מטרתם העיקרית: להסתיר את גוף האישה.  באותם ימים, נשים נאלצו להסתיר את גופן כדי להיות "צנועות". מסיבה זו, החלק העליון של בגד הים היה תלוי כמו שמלה כדי להסתיר את קווי הגוף והדמות של האישה. חליפות אלה היו עשויות מבד פלנל כבד שהיה אטום וחזק מספיק כדי לא לעלות ולצוף ברגע שנכנסים למים. במדינות מסוימות בעולם, לנשים מהמאה ה -19 היה גם את המותרות להשתמש במכונת רחצה. מבנים קטנים דומים לצריפים על גלגלים נגררו למים רדודים כדי שהגברת הויקטוריאנית תוכל להשתכשך במי הים בפרטיות.  רק בתחילת המאה, כשהשחייה הפכה לענף ספורט בינלאומי ואולימפי, אנשים הבינו שכל בגדי הים תוכננו ללא חשיבה לגבי פונקציונליות ומראה. ככל שספורט השחייה הלך והתפשט, בגדי הים הפכו ליעילים יותר וכבדים פחות, וסללו את הדרך לסגנונות מודרניים יותר. בשלב זה של ההיסטוריה של בגדי הים לנשים, נשים לעיתים קרובות השתמשו בנוסף לבגד הים גם בנעלי בית רכות שהעניקו הגנה נוספת מפני אבנים וחופים בעלי משטח מחוספס או מסוכן. בשנת 1910, בגדי הים של הנשים היו הרבה פחות מגבילים וכבדים. נשים חשפו את זרועותיהן, מכפלות הלכו והתקצרו עד אמצע הירך ומעצבים השתמשו בפחות בד כדי להסתיר את דמותה של האישה. בשנות העשרים הביקוש לבגדי הים הלך וגדל. גם הוליווד וגם ווג הפופולריות דחפו את הרעיון של בגדי ים לנשים - בגד הים של האישה יכול להיות סקסי, מבד זוהר ואפילו מינימלי - מגמה שתמשך בעשרות השנים הקרובות.  כאשר צולמה תמונה זו בשנת 1922, נשים היו נתונות ל"משטרת בגדי ים " שמדדה ממש את אורך בגדי הים שלהן. בעוד בגדי ים חלקים היו נפוצות בשנים שקדמו למלחמת העולם השנייה, הן בדרך כלל כיסו את טבור האישה והשאירו רק מעט מהגוף גלוי. בשנת 1946, המעצב הצרפתי לואי ריר הציג בפני העולם את הביקיני המודרני הראשון, המציג הרבה פחות בד מקודמיו. רירד קיבל השראה לקרוא לבגד הים החדש שלו שהיה מורכב משני החלקים, לאחר מבחן אטומי אמריקני ראוי לשון בשם ביקיני אטול. העיצוב החדש היה כה מהפכני עד שהמעצבת נאלצה לשכור את מישלין ברנרדיני, נערת ראווה פריזאית, כדי לדגמן אותו.

השינויים בדורות הבאים של בגדי הים היו ברובם אסתטיים, כמה סגנונות שחייה איקוניים בלטו ושבו לכבוש את העולם. למשל את בגד הים השלם האדום האייקוני שכוכבים כמו פמלה אנדרסון וכרמן אלקטרה לבשו עבור סידרת הקאלט - משמר המפרץ - BAYWATCH.  ככל שמגוון בגדי הים לנשים הלך והתרחב, כך גם הופיעו ענפים חדשים ומלווים לענף בגדי הים. אחת מהן היא צילום בגדי ים, שהתחיל את דרכו באמצע המאה ה -20 ומאז.... מתפוץ בפופולריות, ולמרות שלא תמיד אנו מעריכים את החשיפה ובגדי הים המינימליים יותר מדי, לפחות מכונת הרחצה של העבר הן היסטוריה.

 

מעוניינות לרכוש לעצמך בגד ים חדש?

תוכלי לרכוש בגד ים במידות גדולות בשלל דגמים, צבעים והדפסים, בגד ים שלם הכולל חצאית מעליו, ביקיני במגוון עצום של גזרות, בגדי ים במידות גדולות, טנקיני ועוד. מורנה בגדי ים מעוצבים - מבחר ענק של בגדי הים, מאפשר לכל אישה או נערה לבחון כמה וכמה סגנונות, גזרות ועיצובים של בגדי ים עד קבלת ההחלטה על בגד הים המתאים לה ביותר. החברה שלנו קיימת משנת 2002, ומאז ועד היום אנו מקפידים לחדש את מבחר בגדי הים שלנו בתדירות גבוהה ולהפתיע את לקוחותינו עם שפע דגמים יפים ומחמיאים. בין מגוון בגדי הים שאנו משווקים, תוכלי למצוא אצלנו בגדי ים שלמים, בגדי ים בקיני ובנוסף לכך, בגדי ים טנקיני מחמיאים ויפים. מצאתן בגד ים שמוצא חן בעיניכן? תוכלו לבצע את ההזמנה ישירות מהאתר. בגדי הים המרהיבים לעונת הקיץ הקרובה מבטיחים המון הפתעות הן לגבי בגדי ים שלמים והן בגזרות הביקיני.
חזרי לבלוג בגדי ים