דוגמניות מדגמנות בגד ים שלם מחטב בצבע כחול רויאל של המותג הישראלי המוביל מורנה בגדי ים. ברקע רואים ים כחול - חופשה, לייפסטייל

איך לבחור את בגד הים המושלם לגופך?

תהליך בחירת בגד הים המושלם לקימורי גופך יכול להפוך לחוויה מעט מתסכלת.. חלקנו (כמוני למשל) לא באמת יודעות איך למדוד בצורה נכונה את היקפי הגוף ומה שמתסכל עוד יותר בכל הסיפור הוא שאין סטנדרט אחיד או התאמה בין סרגל המידות הישראלי האמריקאי ואירופאי. וכאן מתחיל כאב הראש..
מעבר לזאת, חלקנו גם לא יודעות בכלל מה הגדרת מבנה הגוף שלנו ועלולות לבחור כתוצאה מכך בגד ים שאינו מחמיא, בתקווה מאמר זה יסייע לך ויהפוך את החוויה למעט יותר נעימה ויעזור לך בתהליך הבחירה.
 
אז כאמור נתחיל מהבסיס, איך בכלל מודדים בצורה נכונה את חלקי הגוף?
 1. כתפיים - מדדי את הגב שלך מקצה כתף אחת לשנייה. 
 2.  חזה - הניחי קצה אחד של סרט המידה על החלק המלא ביותר של החזה שלך, ואז עטפי אותו סביב עצמך. הקפידי להיכנס מתחת לבית השחי ומסביב לשכמות. שימי לב לא להדק את הסרט יתר על המידה את אמורה לנשום בצורה חופשית
 3.  מותניים - המותניים הן החלק הצר ביותר של פלג הגוף העליון שלנו. הקיפי את קו המותניים הטבעי שלך (הכוונה לאזור שמעל לפופיק). דרך קלה לוודא שאת מודדת את המקום הנכון, התכופפי מעט הצידה. סביר להניח שתראי צורת קמט או כפל - זהו קו המותניים הטבעי שלך. שימי לב לא להכניס את הבטן פנימה בזמן המדידה.
 4.  ירכיים -את המדידה יש לבצע כאשר הרגליים מוצמדות אחת לשנייה והסרט מקיף אותן בחלק המלא ביותר שלהן.

זהו, עכשיו כשסיימת את תהליך המדידה כל מה שנשאר הוא לגלות מהו מבנה הגוף שלך ואיזה בגד ים יתאים לך בצורה מושלמת.
מבנה גוף
בגדול, ישנם 7 מבני גוף נפוצים:
שעון חול: מבנה גוף זה הוא מאוזן והרמוני. החזה והירכיים פרופורציונליים ומאוזנים והמותניים מוגדרות בבירור. (אחחחח הקנאה!) מבנה שעון חול נקרא גם מבנה X.  מפורסמים בעלי מבנה גוף זה: סלמה הייק, סופיה ורגרה
  בגדי הים המתאים למבנה גוף זה הם:
  שעון חול עליון: מבנה זה דומה לשעון החול הרגיל אך ההבדל העיקרי הוא שהחזה גדול באופן ניכר מהמותניים. הטריק בבחירת הביקיני המחמיא הוא למצוא את האחד שידגיש את המותניים שלך מה שיגרום לאיזון אופטי בין החלק העליון התחתון.

  בגדי הים המתאימים למבנה גוף זה הינם:

  שעון חול תחתון (אגס): למבנה גוף זה יש מותניים מודגשות בבירור וחזה קטן באופן ניכר מהמותניים. המפתח בבחירת בגד ים לסוג גוף זה הוא למצוא אחד שמוסיף נפח לפלג הגוף העליון ולבחור בתחתון ביקיני פשוט ככל האפשר. 
  מפורסמים בעלי מבנה גוף זה: אלישיה קיז, ג'ניפר לופז 
  בגדי הים המתאימים למבנה גוף זה הם:
  מבנה גוף כפית: אם את בעלת מבנה זה הירכיים שלך מוגדרות ורחבות יותר מאזור מהחזה שלך. במקרה זה הנכסים הטובים ביותר שלך הם הרגליים התחתונות והזרועות. החוכמה בבחירת הביקיני הנכון הוא למצוא את האחד שמוריד את תשומת הלב מהבטן והירכיים.
  בגדי הים המתאימים למבנה גוף זה הם:
  מבנה גוף משולש: לבעלות גוף משולש יש פלג גוף עליון דק וירכיים רחבות (בדרך כלל רחבות יותר מהכתפיים). המותניים לא מודגשות בבירור. במקרה זה החוכמה היא להוסיף נפח לפלג הגוף העליון ולא להדגיש הירכיים.

   בגדי הים המתאימים למבנה גוף זה :

     • טופ מעוצב מקושט ומעוטר עם וולאנים אשר ימשכו תשומת לב לפלג הגוף העליון
     • תחתון בצבע כהה יהיה השילוב המושלם במקרה זה.
     • בגד ים שלם עם חצאית בגזרת A ומחשוף עמוק.
     • ביקיני סטרפלס היא בחירה מושלמת עבורך. את יכולה גם לבחור בטופים מרופדים יותר על מנת להעניק יותר נפח לפלג הגוף העליון.
     • טנקיני עם טופ בהיר או עם וולנים
    מבנה גוף משולש הפוך: במקרה זה המותניים עדינות ופלג הגוף העליון גדול יחסית. החזה  והכתפיים שלך די רחבים, והמותניים דקות.
    בגדי הים המתאימים למבנה גוף זה הם:
      • טופ ביקיני הולטר פשוט עם רצועות עבות
      • ביקיני משולש בצבעים כהים עם תחתונים מעוטרים או עם קשירות בצדדים.
      • בגד ים שלם עם חיתוכים בצדדים, עיטורים באזור הירכיים ומחשופים עמוקים, אלו יעזרו לך להשיג אפקט בצורת שעון חול.
      • טנקיני הולטר פשוט ותחתונים עם כיווצים או עיטורים.
      • הימנעי מלבישת סטרפלס. אם את רוצה לחשוף יותר גוף, את יכולה ללבוש תחתוני ביקיני קטנטנים כדי להשוויץ ברגליים הנהדרות שלך!
     מבנה מלבן ישר: הירכיים, המותניים והחזה שלך בערך באותו גודל. הגוף שלך פרופורציונלי ואתלטי במראה. למבנה גוף זה יש שמות רבים: מלבן, ישר, נערי. הגוף שלך פרופורציונלי, אבל המותניים שלך אינן בעלות דגש. הטריק לבחירת הביקיני הטוב ביותר הוא לבחור חלק תחתון אשר יחמיא לאזור המותניים ולבחור בטופ שיעניק נפח לפלג הגוף העליון.
     בגדי הים המתאימים למבנה גוף זה הם:

      ביקיני | שלם | טנקיני

       חזרי לבלוג בגדי ים